Fotorok 2018

Fotky z proběhlých akcí, festivalů, výstav & veletrhů, cest a všeho, co mě zrovna zaujalo.

 

 

tak já už se polepším, dědečku... 

nejen SLIBUJI svým věrným a čekajícím, ba zadám něco z aktuálních dojmů...

 

BBP & KRÁSNÉ NOVÉ STROJE / Synagoga na Palmovce / 05.05.2018

"JE ČAS " - nadčasový křest desky v unikátním prostředí

desku poprvé roztočili pánové David VÁVRA a Stanislav DIVIŠ, účast androšového lidu přiměřená a uctivá & český chléb přes ulici doplnil tento zcela báječný večer

jgj 08.05.2018

 

SAVVINA YANNATOU & PRIMAVERA en SALONICO / palác AKROPOLIS / 24.04.2018

úžasná velvyslankyně Středozemě se poprvé představila  pražskému publiku se svojí 6-ti člennou vytříbenou sestavou.

V nabídce širokospektrální hudební manna navazující na překročené kontinenty a mantinely dala zapomenout ušláplému knedlolandovému všeobjímajícími šmejdu...

Děkujeme a zůstáváme zcela v očekávání  příštího mystična...

jgj 08.05.2018

 

JANNIS MORAS & BANDA - BAKALIKO 09.09.2017

 

V majestátném zahradním prostředí proběhl intimně laděný koncert současné řecké hudby. .

Brněnské trio bří Morasů doprovázené zvonivými vokály Zuzky Mitrengové a skvělým flétnových doprovodem Ivy Oulehlové

nabídlo originální autorské kytarové balady Jannise Morase. Účast těch, které naše PRAZEMĚ trvale oslovuje, byla přiměřená a vřelá.

Vydařená akce, poděkování celé sestavě a nepochybně ML za poskytnutí inspirativních prostor.

více foto_galerie viz jm&b 1 - 15

jgj 15.09.2017

 

DAVID THOMAS & PERE UBU - Undergroundové ikony po 4 letech v AKROPOLI - 29.08.2017

 

Dvojkoncert nesrovnatelných sestav -  houslisty GARTHa KNOXe s klasickým SALTARELLem TRIO  a klasiků post-punkové světové scény legendárních PERE UBU s frontmanem DAVIDEM THOMASEM naplnily skromnější sálovou sešlost uměřenou radostí a nezpochybnitelnou alternativní kvalitou.

David v expresivně zcela nezaměnitelném výrazu dospěl do básnické polohy vyjadřování a v klidu "vychutnal" jednu výběrovou moravskou barikovanou frankovku.

Nechyběl typický klobouček a před časem přisouzená hůl.Znalec ocenil stylovou stálost a výrazovou nekompromisnost proloženou zcela nezaměnitelným osobním výrazem.

Tedy zas příště a kdykoliv...

 

PROSECKÉ MÁJE 2017 - 08.06.2017

 

Málo uvěřitelný již 23. ročník setkání podzemnicového lidu proběhl v útulných prostorech školní zahrady na pražském Proseku.

Účast kapel a obeCZenstva odpovídala významu. Poděkování Otíkoví za setrvalý drajv a dokonalou pohodu.

 

AMANDA PALMER - palác AKROPOLIS 04.06.2017

 

APA a IPA - to nejsou jen chemické pojmy, ba spodně nebo svrchně kvašená pivka... Po pěti letech představila punková rebelka, multiinstrumentalistka a internetová vizionářka zcela nové album, vyšlé v květnu s názvem „I Can Spin a Rainbow". A že to tedy byl mimořádně vyzrálý výkon a nezapomenutelný zážitek!

 

Skvěle šlapající sestava Amanda Pé (zpěv, klávesy, housle), Edward Ka-Spel (klávesy, keyboard) a Patrick Q. Wright (housle) předvedla dokonale vyváženou kompozici meditativních melodií s básnicky vyzrálými texty, kterým vévodily pasáže se samostatnými party. Koncert občas přerůstající do volného divadelního představení se dílem odehrával na bázi dialogů mezi aktéry samotnými a nepochybně zaujatým početným publikem.To vše umně proložené i staršími „ fláky“.

 

Pozorný pražský divák a autor již podvědomě porovnává s oběma předchozími vystoupeními. A přesvědčivě dodává, že každé z nich bylo profesionálně jinak umělecky pojaté a zároveň žánrově odlišné od klasického punkového projevu s prvky WM (2000 - AP & JASON WEBLEY) přes punk-rockové (1992 – AP & THE GRAND THEFT ORCHESTRA) až do současné meditativní polohy.

 

Amanda se jako matka ve svém uměleckém projevu záměrně nepatrně ztišila a nový červnový koncert v Akropoli se tak stal excelentně nabídnutou hudební mannou. Skvěle vystiženo zde.

 

FERIA LATINA - Stromovka - 27.05.2017

 

Toužebně očekávaný květen – měsíc, kdy se naplno začíná připomínat nová open-airová sezóna... Znalci opět pářou pytel s nejpestřejší hudebně-gastronomickou mannou

Našlapaný program, přátelská atmoška, hudební sestavy s elektrizujícími rytmy a skvělé taneční kreace nenechaly nikoho na pochybách o momentálním středu světa...

Poděkování pořadatelům a všem, kteří umí naplno projevit radost z pohybu a života. Byli jsme u toho!

 

ZÁVIŠ - Hospůdka Nad Viktorkou, 23.05.2017

 

Nebe nad smogovým Práglem rozzářilo se včera nadvakrát. 194. setkání věrných přátel Závy a nejkvalitnějšího porno_fouku...

 

Do lahodícího podzemí, kde občas sejde se lid holdující kultuře a hudbě na ouplném okraji zájmu, po čase zavítal opět MISTR, by potěšil přítomné věrné písněmi lehounce přisprostlými, to vše pak důmyslně připepřeno nadčasovými tepajícími verši.

 

Za podpůrného přispění nové divy - violoncelistky. Díky tisíceré za naději, Maestro! A pro trvalou inspiraCZi Ti pak přejeme úžasná ročníková znojemská vínka...

 

VZPOMÍNKA NA MEJLU (1951 - 2017) - nedožité 66.narozky - Palác Akropolis - 06.03.2017

 

Lednový smogový Prágl nabízí četná prostředí s výběrem prověřeného hudebního zážitku... Guru českého ánderu si v PA připoměli Noví Plastici, hudební přítelé a početný podzemniCZový lid.

 

Fotogalerie